Contact Us

Centrala: 052 511 522
Fax: 052 511 326

UO za poslove gradonačelnika

UO za društvene djelatnosti i opću upravu

Pisarnica:

UO za komunalni sustav, prostorno uređenje i imovinske poslove 

UO za proračun i financije 

UO za gospodarstvo i EU projekte 

Završena kadetska i juniorska prvenstva u šahu Istarske županije za 2021. godinu

U Vodnjanu su završena pojedinačna kadetska i juniorska prvenstva Istarske županije za 2021. godinu. U protekla dva vikenda nastupilo je ukupno 42 natjecatelja (27 kadeta, 11 kadetkinja, 2 juniora i 2 juniorke) iz 5 istarskih klubova, koji su se natjecali kroz 9 skupina.

Najbrojniji su bili predstavnici Šk Veli Vrh iz Pule (8 kadeta i 6 kadetkinja), zatim Šk Pula (6 kadeta, 2 kadetkinje, 1 junior i 1 juniorka), Šk Vladimir Gortan, Poreč (6 kadeta i 1 juniorka) itd.

Kod kadeta su bile zastupljene sve skupine, a kod kadetkinja skupine do 7, 11, 13 i 15 godina.

U kategoriji juniora i juniorki bilo ih je prijavljeno ukupno 4 pa su odigrali zajednički turnir.

U skupinama kadeta do 7,9 i 15 godina odigran je Berger, kao i u skupinama kadetkinja do 7, 11, 13 i 15 godina te u juniorskoj skupini do 19 godina. U skupinama kadeta do 11 i 13 godina odigran je švicarac s tempom igre od 30 minuta po igraču/igračici plus 30 sekundi dodatka za svaki odigrani potez. Glavna značajka ovogodišnjih prvenstava u mnogim skupinama bila je neizvjesnost, tako da smo pobjednike saznali tek nakon povučenih posljednjih poteza.

Najviše uspjeha imali su predstavnici Šk Pula s 9 osvojenih medalja (4 zlata, 4 srebra i 1 bronca) i Šk Veli Vrh, koji su kući ponijeli ukupno 8 medalja (1 zlato, 4 srebra i 3 bronce).

Poredak po skupinama je sljedeći:

U7 – 1. Mark Pujas (Šk Pula), 2. Dominik Dangubić (Šk Pula), W7 – 1. Roza Radošević (Šk Pula), 2. Laura Radošević (Šk Pula),

U9 – 1. Vid Sošić (Šk Batana), 2. Fedor Zhabinski (Šk Pula),

U11 – 1. Zvan Sošić (Šk Batana), 2. Neo Gašprotić (Šk Pula), 3. Mihael Ilić (Šk Veli Vrh),

W11 – 1. Paula Milovac (Šk Vodnjan), 2. Mara Gortan (Šk Veli Vrh), 3. Leona Liverić (Šk Veli Vrh),

U13 – 1. Danijel Kocijan (Šk Vladimir Gortan), 2. Matej Salković (Šk Vladimir Gortan) i  3. Lovro Mucić (Šk Pula), W13 – 1. Ema Kvaternik (Šk Vodnjan), 2.Ema Ukotić (Šk Veli Vrh),

U15 –1. Eros Nicholas Bestulić (Šk Vladimir Gortan), 2. Loris Cinkopan (Šk Veli Vrh) i 3. David Fiškuš (Šk Vladimir Gortan),

W15 – 1. Marta Assad De Marco (Šk Veli Vrh), 2. Ana Mišan (Šk Veli Vrh), 3. Lucija Antolović (Šk Veli Vrh),

U17 – Ivo Pahljina (Šk Pula),

W17 – Lara Nikolić (Šk Pula),

U19 – Patrik Močibob (Šk Batana) i W19 – Eva Fiškuš (Šk Vladimir Gortan).

Cijelo prvenstvo proteklo je u fer i sportskom nadmetanju uz strogo poštivanje epidemioloških mjera.

U prostoru za igru dozvoljen je bio boravak samo natjecateljima i sudcima.

Svi pobjednici su nagrađeni medaljama i diplomama, a za sve kadete i kadetkinje organizator je osigurao i šahovske olovke, pizze i piće.

Sudački dio posla odradili su IA Igor Milovac, NA Valter Valković i NA Goran Banovac.